- Назва района, міста, ОТГ:
Городищенський
-
Деталі
-
Головна
-
Перегляди: 370
Збережемо природу заради майбутнього
Комунальний заклад "Тальнівська санаторна школа Черкаської обласної ради"
Виробництво одягу і модна індустрія другі за рівнем забруднення навколишнього середовища після нафтопереробної промисловості.
Швидкі зміни тенденцій і культура надлишкового споживання посилюють проблему величезної кількості відходів. Текстильна промисловість шкодить довкіллю та чинить певний негативний вплив на людей і тварин. Для отримання вовни та шкіри щорічно вбивають мільйони тварин. Витрати на виготовлення одягу величезні. Майже 20% відусіх промислових забруднювачів води припадають на текстильні відходи, такі як синтетичні хімікати, а також барвники. Для виробництва одягу постійно використовуються дорогоцінні ресурси планети, наприклад вода: 2,6% від загального використання води припадає на виготовлення бавовни.
Є багато способів впливу на складну ситуацію. І одним із них є апсайклінг – «друге життя речей», створення нового одягу з матеріалів старого. Сьогодні у світі поширюються бренди, які випускають вироби з переробленої джинсової тканини, шкіри, стьобаних полотен. На сторінках газет, журналів, в Інтернет-мережі часто з ´являються відомі артисти, телеведучі, які демонструють такий одяг, а в суспільстві утверджується термін «свідома мода», що пропагує принципи, за якими виробництво речей має відбуватися з користю для довкілля, або ж принаймі без шкоди для нього.
Учасники гуртка «Силует» Тальнівської санаторної школи, керівник Шишкова Л.І., намагаються довести, що речі, які не використовуються, можуть мати гарний вигляд і їх можна із задоволенням ще довгий час носити. Діти перешивають, ремонтують, створюють новий одяг із двох-трьох речей, роблять аплікації та нашивки, підбирають та виготовляють сумки, кладчі, інші аксесуари і звичайно шиють так потрібні сьогодні маски.
Пам´ятайте, бути екологічним - нескладно!
Свої моделі демонструють вихованці гуртка: Дарія Тищенко, Марина Андрюшко, Ангеліна Бобоєва, Юлія Могилевська, Ярослава Дишлюк, Хрістіна Павлюк, Анастасія Антонюк та Кіріл Русенюк, який нещодавно долучився до роботи у гуртку та виготовив маску.